CZAS DO SZKOŁY – biurko

Pokoik dziewczyn to ich królestwo. Nie wtrącamy się. Pilnujemy z grubsza porządku, ale nie ingerujemy w decor. Urządziliśmy go, owszem, ale od kiedy dziewczyny zaczęły obklejać pokój naklejkami wzdłuż i wszerz, nie wnikamy. Twierdzą, że im się podoba. Niech im będzie, nawet jeżeli od pstrokacizny bolą nas oczy :). Ale, niestety, zbliża się wrzesień. I w tej przepakowanej treścią przestrzeni, którą zamieszkują nasze córki, musimy upchnąć jakoś biurko dla Lili. Wiem, że na razie biurko nie będzie jej bardzo potrzebne, w pierwszej klasie nie zostanie przecież naukowcem, ale dobrze by było, w ten symboliczny sposób, nakreślić zmianę przedszkolaka w ucznia. Miejsce jakoś się znajdzie, ale wybór samego mebla, to już wyzwanie. Wymagań mam kilka. Chciałabym, żeby miało szuflady, ewentualnie półeczki i żeby nie było zbyt szerokie – dysponujemy niewielką ilością miejsca. Jako, że w pokoju panuje kolorystyczny jarmark, szukałam czegoś białego. Oto, co fajnego udało mi się znaleźć.

 1. Podoba mi się ta dodatkowa półeczka – biurko znajdziecie tu
 2. To biurko ma wszystko, czego chcę, ale nie jestem pewna koloru – do kupienia tutaj
 3. A może klasyk? Znalazłam je tu
 4. To jednak jest troszkę za duże, 120cm szerokości – stąd
 5. To też, ale też mi się podoba – też stąd
 6. i 7. Znalazłam na stronie Ikea. 6. kusi mnie obietnicą porządku, ale 7. ma szafeczkę, półeczki i szufladę. Triple win!

Dziewczyny są na wakacjach u babci, więc jest szansa, że faktycznie zabierzmy się za kupno biurka i remont. Jaram się, jak stara stodoła tymi całymi przygotowaniami! Tyle fajnych rzeczy trzeba przygotować przed wrześniem. Intensywnie poszukuję plecaczka i kilku innych gadżetów do szkoły więc możecie spodziewać się dalszych wpisów o tematyce okołoszkolnej! Jeżeli znaleźliście coś fajnego, dajcie znać, bo w internetach łatwo zabłądzić.

3 komentarze

 1. Avatar

  Plecak polecam Topgal! Są nie do zdarcia, ergonomiczne , no i można znaleźć ładny wzór 🙂
  Mamy 2 biurka nr 7. Może nie tak urodziwe, jak pozostałe typy, ale całkiem sporo mieszczą i są idealne do przestrzeni wielkości chustki do nosa 🙂

  • Aga
   Aga Reply

   O! Dzięki za cynk! Na pewno sprawdzę te plecaki 🙂 Powiem Ci, że my też skłaniamy się ku siódemce 🙂 wygląda na mega praktyczne. Chociaż kusi mnie dwójka… Ale fakt, że to biurko ma szafkę pod blatem, działa na jego korzyść.

 2. Avatar

  Za dzieciaka pamietam, ze plecaki nie do zdarcia byly moja zmora, bo wszyscy mieli co rok/dwa ladne i nowe, a ja ciagle pomykalam z tym samym 😛 ilez to bylo cierpienia…

Zostaw komentarz

Navigate