TO JUŻ 7 LAT, NO I ZAPISAŁAM LILĘ DO SZKOŁY

Wychowanie to nie jest impreza dla mięczaków. Z czasem nie robi się wcale łatwiej, nie da się w tym wyspecjalizować. Że niby im więcej ich masz, tym lepszy w tym jesteś? Phi! Przy każdym dziecku, trzeba sięgać po nowe rozwiązania i przy każdym jednym leci się z programem od zera. A im większe dziecko, tym trudniejszy zestaw pytań.

Czas na nowe wyzwania. Aż trudno uwierzyć, że to już, skoro tak niedawno jechaliśmy na porodówkę z Lilką. Czas posłać naszą córkę do szkoły… zapisaliśmy naszą pierworodną do pierwszej klasy. Od bardziej doświadczonych rodziców słyszę czasem „poczekaj, aż się szkoła zacznie. wtedy zaczyna się cyrk.” Dobrze znam groźbę zawartą w tym zdaniu. To jest ta sama groźba, którą wypowiadają już-rodzice do niedzieciatych znajomych, którzy narzekają na zmęczenie – „phi. co ty wiesz o zmęczeniu, nie masz dzieci.”, albo tacy, którzy mają trójkę, do takich, co to mają jedno i to w dodatku niemowlę – „z jednym to są wakacje, nie wychowanie”. Wiecie o czym mówię? Na bank Was też tak straszą. To zawsze gorzej brzmi, niż faktycznie jest… Chociaż z drugiej strony, szkoły jeszcze nie przerabialiśmy, więc głowy nie dam, jak to u nas będzie.

No w każdym razie, czeka nas życiowy level up. Moje dzieciątko idzie do szkoły. Takiej, w której trzeba usiedzieć kilka godzin w ławce. I będą prace domowe. I nowe koleżanki i koledzy. O zgrozo. I trzeba przemeblować na tą okoliczność pokoik dziewczyn… Gdzie jest przycisk pauzy, pytam?

Zbliżają się siódme urodziny Liliany.

Już. Siódme.

4 komentarze

 1. Avatar

  Rozczuliłaś mnie tym postem. I ja też kiedyś myślałam, że wreszcie będzie „łatwiej” – a dalej jest trudno tyle, że inaczej <3

  • Aga
   Aga Reply

   Dziękuję. Mam tylko nadzieję, że przy nastolatkach nie jest tak trudno, jak mówią 🙂

 2. Avatar

  Na każdym etapie wychowanie dziecka sprawia inne trudności. Mnie jest ciężko licytować, który jest bardziej problematyczny. Zależy to od różnych czynników. Trzeba po prostu skupiać się na stanie aktualnym i być elastycznym :).

Zostaw komentarz

Navigate