chustonoszenie – co kto lubi

Jesteśmy weteranami, jeśli chodzi o noszenie. Zabrzmię jak totalny hipster, ale nosiliśmy before it was cool… Ta teraźniejsza moda ma jednak swoje plusy. Nikt już człowieka nie pokazuje palcem, ani nie pyta „czy dziecko ma tam powietrze”. Powiem szczerze, że nigdy nie spotkałam się z taką dozą sympatii, jak teraz, kiedy noszę Alę.

Z Alą trudno to jednak nazwać chustonoszeniem, bo w chuście pozwoliła się nosić zaledwie kilka tygodni. Kiedy zaczęła wykonywać w miarę skoordynowane ruchy, wyrywała się w trakcie motania tak bardzo, że uznałam, że gra jest nie warta świeczki. Nie ma co chustować za wszelką cenę. Tutaj wszystkie chustoświry się oburzą, bo „nie można się przecież tak łatwo poddawać, napewno z doświadczonym doradcą Ala by się przekonała do chusty”. Tak, doradcy chustowi – na pewno robiłam to nie tak jak trzeba. Kij Wam w oko. Pozjadałam wszystkie rozumy i wiem lepiej, czego trzeba mojemu dziecku. Poszłam po najmniejszej linii oporu i kupiłam nosidło.

Nosidła i chusty są po to, żeby ułatwić sobie życie, mieć alternatywę dla wózka, i wreszcie, żeby mieć wolne ręce. Jeżeli miałabym chodzić na zajęcia, żeby się dokształcać, nie uznałabym tego za ułatwienie życia. Lilkę nosiliśmy dwa lata. Lubiła być motana i noszona. Ala lubi być noszona. W nosidle. Więc jeśli i Ty masz problem z zamotaniem dziecka, spróbuj alternatywy, a jeśli i to nie wypali, odpuść, bo to żaden przymus. To, że komuś innemu sprawia to przyjemność i ułatwia życie, nie znaczy, że sprawdzi się u Ciebie. Na pewno nie jest to warte ani stresu ani zachodu. 
Ja najbardziej lubię ten moment, kiedy wsiadam do zatłoczonego autobusu z Alą w nosidle i dostaję conajmniej trzy oferty miejsca siedzącego. Nie sprawdza się to z wózkiem, z dzieckiem na ręku, nie zdarzało się w ciąży… Czary Panie, czary!

2 komentarze

  1. Avatar

    I prawidłowo! Grunt, żeby wygodnie było, Tobie i dziecku 🙂
    Znam to politowanie, mnie w sklepach przepuszczają w kolejce, gdy jestem z Piotrusiem w chuście lub nosidle, bo "tej Pani tak ciężko" 😀 😀

Zostaw komentarz

Navigate