10 złotych rad dla kobiety po trzydziestce

źródło
Raz w życiu przeczytałam coś w Cosmo i był to artykuł opatrzony pierdyliardem zdjęć gwiazd w odpowiednim wieku, o tym, że kobieta pełnię swej kobiecości osiąga nie kiedy indziej, jak w wieku trzydziestu dwóch lat. Pomyślałam wtedy, będąc dwudziestoparoletnią dziołchą, że spoko, że jeszcze mam sporo czasu, żeby dorosnąć i rozwinąć się w obszarach, które wymagają rozwinięcia, aby owa pełnia, pełnią się stała. Że to ekstra, bo nim osiągnę ten wiek, będę już ogarnietą kobietą sukcesu, która wszystko o życiu wie i sama sobie jest kapitanem, sterem i okrętem. Ten czas, który tak naiwnie myślałam, że posiadam na samodoskonalenie się, właśnie upłynął i wychodzi na to, że teraz to już mam z moją kobiecością z górki. Osiągnęłam magicze 32 lata, a szczyt mojej kobiecości boleśnie dźga mnie w tyłek. Nigdy sobie siebie starszej nie wyobrażałam. Dotarłam do granic fantazji. Dalej to już okręty spadają w przepaść. Kiepsko u mnie z refleksem i w sumie dopiero teraz sobie uświadomiłam, że jestem już trochę po trzydziestce. W związku z tym coraz mniej rzeczy wypada mi robić. Wymagania też rosną. Jakby się przyjrzeć sytuacji kobiety po trzydziestce, wychodzi na to, że delikatnie mówiąc, mamy przekichane. Jeśli tak, jak ja zmagasz się z kryzysem trzydziestolatki, przeczytaj kilka sugestii odnośnie tego, jak powinnaś żyć.
10 ZŁOTYCH RAD DLA KOBIETY PO TRZYDZIESTCE

1. Po trzydziestce nie wolno chodzić już w topach z nadrukami z kreskówek i w szortach. Nie wiedziałaś, że po trzydziestce można nosić tylko garsonki i wszystko musi sięgać za kolano? No to już wiesz. Zasłoń się, bo…
2. ..przecież masz dzieci! Jak to nie masz? Przecież jesteś po trzydziestce. Lepiej szybko jakieś urodź, nim Ci się rozłożą jajniki ze starości! 
( Jeżeli masz jednak dzieci i jesteś o trzydziestce – wygrałaś życie. Możesz spokojnie lec na laurach, zapuścić włosy na nogach, przestać o siebie dbać i się rozwijać. Masz pozamiatane – już Cię nic w życiu ciekawego nie czeka.)
3. Jak to nie chcesz mieć dzieci? Każda kobieta chce! Zresztą i tak za późno, skoro, no wiesz, jesteś po trzydziestce. Nie jesteś gotowa? Nie masz kandydata na ojca…
4. …nie chcę Cię martwić, ale raczej nie znajdziesz chętnego. Jak to dlaczego? Jesteś po trzydziestce. Praktycznie stoisz nad grobem.
5. A swoją drogą seks w twoim wieku, to już jakaś perwersja zahaczająca o nekrofilię. W miarę mozliwości staraj się „to” robić w ubraniu, bo…
6. …nie powinnaś pokazywać ciała. W twoim wieku już nie wypada. Obwisłe toto, paskune i pomarczone. Jeszcze nie? Buahaha… już niedługo…
7. Zamiast rodzić dzieci, wolisz skupić się na karierze? No dobra. A gdybyś jakimś cudem nie wiedziała jeszcze, co chcesz robić w życiu, lepiej przestań się zastanawiać. W tym wieku nie ma sensu zaczynać od nowa. Emerytura niedługo.
8. Lepiej przestań jeść słodycze, pić alkohol, jeść węglowodany, bo to się wszystko łatwiej odkłada w biodrach w twoim wieku, a! i zacznij codziennie ćwiczyć, żeby to twoje zardzewiałe skądinąd ciało dało radę jakoś funkcjonować do 70siątki.
9. Czas oswoić się z faktem istnienia zmarszczek. Zwykłe nawilżające kremy, to se mogą nastolatki używać. Przeciwzmarszczkowe! Helloł!
10. Rozważałaś już męską fryzurę i zakup moherowego beretu? Nie, nie jest za wcześnie…

A skoro i tak wszystko marność i nie ma ratunku, można spokojnie nalać sobie kieliszek wina, założyć najlepsze ciuchy, pomalować usta na czerwono – bo kiedy, jak nie teraz i ruszyć przed siebie z wysoko podniesioną głową. #yolo

Miłej niedzieli.

4 komentarze

  1. Avatar

    Dobre 🙂
    W takim razie, ja, 43 letnia kobieta,matka 18letnich bliźniąt obojga płci, chodząca w poszarpanych dżinsach, koszulkach na ramiączkach, koszulkach z nadrukiem wszelakim, z wiatrem we włosach i w trampkach na stopach mam przekichane!
    Pozdrawiam serdecznie 🙂
    Monika.

Zostaw komentarz

Navigate