Blog, czy nie blog?

Zima wokół, statystyki spadają, nawet na fejsie nikt człowieka nie chce polubić. Czarna rozpacz. Więc robię sobie kakao, otwieram czekoladę i na pohybel systemowi i wbrew statystykom, piszę! Piszę do Was, bo jesteście na tyle mili, że tu zaglądacie i sprawiacie, że blogowanie ma sens. Dzięki. Poczęstujcie się czekoladą! A no tak.. innym razem. W realu! bo musicie wiedzieć, że mam nadzieję, że się kiedyś spotkamy, bo okaże się, że chodzimy na tą samą plaże, albo akurat będziecie przejazdem w Gdańsku. 
W zeszłym roku, właśnie w lutym skasowałam poprzedniego bloga. W chwili zwątpienia, przekonana, że nie ma sensu, skoro i tak nikt nie czyta. W tym roku nie mam zamiaru się poddać. Nie jest moim zamiarem pouczać nikogo, jak być rodzicem, ani prowadzić innego rodzaju poradnika. Interesuje mnie dialog z innymi ludźmi, najchętniej mojego pokroju, czyli innymi rodzicami. Zostańcie ze mną, a może dowiecie się czegoś ciekawego. Może w końcu zabiorę Was nad morze, karmić łabędzie ( póki co, za zimno na zdjęcia ). Albo nakarmię Was zupą puzzlową, albo wezmę na sanki ( póki co,za zimno na zdjęcia ). Tak wyglądają ostatnio nasze aktywności. Zima to dla mnie najgorszy czas, bo cierpię na niedobór pomysłów na zabawy dla Małej. Opanowała już dzięki temu mieszanie, obieranie warzyw ( przy okazji udało się ją przekonać do jedzenia surowej marchewki i kapusty, WIWAT wszystkie króliczki świata – miały bowiem w tym swój udział..), cięcie nożyczkami (tak, ma dwa lata). Ponadto muszę kupić farby, bo już dawno się skończyły. A! i jeszcze podłogę nauczyła się myć.. Jak tak czytam, co przeczytałam, to brzmi nieźle. Wychowuję sobie Kopciuszka… No dobra, ale całkiem serio: CO WY ROBICIE Z DZIEĆMI W DOMU?
Potrzebuję rady, a najlepiej listy zabaw 🙂 
A tak w ogóle, to zawsze, kiedy ktoś polubi Agiszona na fejsie, wiosna jest o krok bliżej 🙂 więc polub.

7 komentarzy

 1. Avatar

  Jesteś z Gdańska? 🙂 No to hej sąsiadko 😉
  Ja w domu to pilnuję żeby dziecko się nie zabiło, bo jest na wiecznej misji samobójczej :/

  • Aga
   Aga Reply

   matko! jak ja się cieszę, że ta faza juz za mną 🙂 ale nadal mam odruchy matki dziecka na misji samobójczej, wiem, co przeżywasz 🙂 widzisz, a ja wiedziałam, że Ty jesteś z Gdańska 🙂 mam lepszy wywiad 😛

 2. Avatar

  Moje dzieci troszkę bawią się same, ale bardzo troszkę:) Więc szukam pomysłów i dużo fajnych rzeczy jest w metodzie Montessori – np. na blaszce rozsypujemy kaszę albo inne drobne ziarna i malujemy palcami. To moja ulubiona zabawa – trzeba pilnować, żeby jedna rozsypała jak najmniej, a druga zjadła jak najmniej:) Każde DIY kończę sama, ale moja starsza lubi zdobić rolki po papierze toaletowym, które stają się jakąś rodziną, przyjaciółmi. Od niedawna wyrzucenie rolki jest wręcz zbrodnią w naszym domu. A najbardziej to chyba lubię z dziećmi w domu jak jadą z mężem na basen;)

  • Aga
   Aga Reply

   moja córa jest w wieku pomiędzy… który osobiście uważam za najtrudniejszy. dla dzieci od 3 lat w zwyż mogę wymyślać zabawy nawet przez sen 🙂

 3. Avatar

  Wygugluj bloga Mama w domu- pisze go moja kolezanka, to encyklopedia chodzaca w kwestii zabaw z dziecmi w domu. Ps. I niech Ci do glowy nie przyjdzie kasowanie bloga! Skasowac jest najlatwiej.

 4. Aga
  Aga Reply

  dzięki 🙂 na pewno tam zajrzę! a z tym usuwaniem, to masz rację, ale jak mówiłam, tym razem nie złożę broni 🙂

 5. Avatar

  Z góry za spam przepraszam, ale piszę, aby informację pewną przekazać. Bo zabaw kilka odbywa się na naszych blogach dwóch i może akurat ktoś chętny byłby, aby przyłączyć się 🙂 ? Jeśli nie to jeszcze raz bardzo przepraszam za głowy zawracanie, wywalcie ten komentarz… Ale jeśli ciekawi jesteście to słów kilka napisać bym chciała 🙂

  Pierwsza zabawa jest fotograficzna. Jest to "Mega konkurs urodzinowy". Nagrody przeróżne – dla dzieci, dla dorosłych. Zwycięzców będzie aż 121 !!! Szał prawda 😉 ?
  Druga zabawa polega na wpisaniu ciekawej, zabawnej historyjki z wizyty z dzieckiem u lekarza. Nagrodą jest lekarski zabawowy zestaw "Doktor Dośki" z Kliniki dla pluszaków 🙂 Wygrają 3 osoby !
  Trzecia zabawa to zwykła rozdawajka z okazji zbliżającego się Dnia kota. Do wygrania koci pamiątkowy album 🙂 Więc jeśli jesteście kotów przyjacielem to coś dla Was!

  Nie chcę być jeszcze bardziej natarczywa i linków wstawiać nie będę. Jeśli jednak zainteresowały Was te nasze konkursiki to serdecznie zapraszam na mój profil, tam wystarczy kliknąć na BABYLANDIA (po pierwsze dwie zabawy) i KSIĄŻECZKI SYNKA I CÓRECZKI (po trzecią zabawę). Na paskach bocznych tych blogów są banerki, więc szybciutko i bez problemu powinniście trafić do postów konkursowych 🙂

  Serdecznie zapraszam i przepraszam, przepraszam, przepraszam tych co sobie takich wiadomości nie życzą…

  Pozdrawiam cieplutko
  Marta

Zostaw komentarz

Navigate